Her er en oversikt over alle landskampene til det norske herrelandslaget i fotball. Fra første kampen mot Sverige i 1908 og frem til i dag. Under er det også en link til adelskalenderen for alle landslagsspillere. Her står alle spillere listet opp med antall kamper og mål, samt alle klubbene de har representert på landslaget.
Årstall | Dato | Motstander | Sted | Kamptype | Resultat | Målscorere |
1908 | 12. jul | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 3-11 | Minotti Bøhn (2), Hans Endrerud |
1910 | 11. sep | Sverige | Oslo (Gamle Frogner) | Privatkamp | 0-4 | |
1911 | 17. sep | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 1-4 | Victor Nysted |
1912 | 16. jun | Sverige | Oslo (Gamle Frogner) | Privatkamp | 1-2 | Rolf Maartmann |
23. jun | Ungarn | Oslo (Gamle Frogner) | Privatkamp | 0-6 | ||
28. jun | Danmark | Stockholm | OL-sluttspill | 0-7 | ||
2. jul | Østerrike | Stockholm | OL-sluttspill | 0-1 | ||
3. nov | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 2-4 | Halfdan Ditlev-Simonsen (2) | |
1913 | 8. jun | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-9 | |
14. sep | Russland | Moskva | Privatkamp | 1-1 | Johan H. Lauritzen | |
26. okt | Sverige | Oslo (Bislet) | Privatkamp | 1-1 | Per Skou | |
1914 | 28. jun | Sverige | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 0-1 | |
12. jul | Russland | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 1-1 | Rolf Maartmann | |
25. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-7 | ||
1915 | 27. jun | Sverige | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 1-1 | Kaare Engebrethsen |
19. sep | Danmark | København | Privatkamp | 1-8 | Halfdan Ditlev-Simonsen | |
24. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 2-5 | Halfdan Ditlev-Simonsen, Adolph Wold | |
1916 | 25. jun | Danmark | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 0-2 | |
2. jul | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-6 | ||
3. sep | USA | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 1-1 | Kaare Engebrethsen | |
1. okt | Sverige | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
15. okt | Danmark | København | Privatkamp | 0-8 | ||
1917 | 17. jul | Danmark | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 1-2 | Johnny Helgesen |
19. aug | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 3-3 | Einar Gundersen (d.e) (2), Rolf Aass | |
16. sep | Sverige | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
7. okt | Danmark | København | Privatkamp | 0-12 | ||
1918 | 26. mai | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-2 | |
16. jun | Danmark | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 3-1 | Per Helsing, Johnny Helgesen, Einar Gundersen (d.e) | |
15. sep | Sverige | Oslo (Frogner stadion) | Privatkamp | 2-1 | Einar Gundersen (d.e) (2) | |
6. okt | Danmark | København | Privatkamp | 0-4 | ||
1919 | 12. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-5 | Johnny Helgesen |
29. jun | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 4-3 | Kaare Engebrethsen (2), Adolph Wold, Einar Gundersen (d.e) | |
31. aug | Nederland | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 1-1 | Kaare Engebrethsen | |
14. sep | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 5-1 | Kaare Engebrethsen (3), Einar Gundersen (d.e), Adolph Wold | |
21. sep | Danmark | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 3-2 | Einar Gundersen (d.e) (2), Johnny Helgesen | |
1920 | 13. jun | Danmark | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 1-1 | Einar Gundersen (d.e) |
27. jun | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 0-3 | ||
29. aug | England | Antwerpen | OL-sluttspill | 3-1 | Einar Gundersen (d.e) (2), Einar Wilhelms | |
30. aug | Tsjekkoslovakia | Brussel | OL-sluttspill | 0-4 | ||
2. sep | Italia | Antwerpen | OL-sluttspill | 1-2 | Arne Andersen | |
26. sep | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-0 | ||
1921 | 25. mai | Finland | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 3-2 | Finn Berstad (2), Michael Paulsen |
19. jun | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 3-1 | Einar Gundersen (d.e), Harald Strøm, Fritjof Resberg | |
18. sep | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 3-0 | Einar Gundersen (d.e), Per Holm, Einar Wilhelms | |
2. okt | Danmark | København | Privatkamp | 1-3 | Johnny Helgesen | |
1922 | 23. aug | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-0 | |
26. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 3-1 | Wilhelm Nielsen, Harald Strøm, Einar Gundersen (d.e) | |
10. sep | Danmark | Fredrikstad | Privatkamp | 3-3 | Einar Gundersen (d.e), Einar Wilhelms, Rolf Aass | |
24. sep | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 0-5 | ||
1923 | 17. jun | Finland | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 3-0 | Harald Strøm (2), Bjarne Johnsen |
21. jun | Sveits | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 2-2 | Finn Berstad, Bjarne Johnsen | |
16. sep | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 2-3 | Einar Wilhelms, Bertel Ulrichsen | |
30. sep | Danmark | København | Privatkamp | 1-2 | Bjarne Johnsen | |
28. okt | Frankrike | Paris | Privatkamp | 2-0 | Einar Wilhelms, Finn Berstad | |
4. nov | Tyskland | Hamburg | Privatkamp | 0-1 | ||
1924 | 15. jun | Tyskland | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 0-2 | |
23. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 0-2 | ||
14. sep | Danmark | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 1-3 | Finn Berstad | |
21. sep | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 1-6 | Finn Berstad | |
1925 | 7. jun | Finland | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 1-0 | Alexander N. Olsen |
21. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-5 | Herbert Lunde | |
23. aug | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 3-7 | Finn Berstad (2), Herbert Lunde | |
1926 | 6. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 5-2 | Einar Gundersen (d.e) (3), Arne Andersen, Egil Jacobsen |
9. jun | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 2-3 | Arne Andersen, Einar Gundersen (d.e) | |
19. sep | Danmark | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 2-2 | Einar Gundersen (d.e), Finn Berstad | |
10. okt | Polen | Fredrikstad | Privatkamp | 3-4 | Birger Steen (2), Arne Andersen | |
1927 | 29. mai | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | |
15. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Arne Møller, Harald Strøm, Einar Gundersen (d.e) | |
26. jun | Sverige | Oslo (Gressbanen) | Privatkamp | 3-5 | Finn Berstad (2), Einar Gundersen (d.e) | |
23. okt | Tyskland | Altona | Privatkamp | 2-6 | Gunnar Dahl, Einar Gundersen (d.e) | |
30. okt | Danmark | København | Privatkamp | 1-3 | Einar Gundersen (d.e) | |
1928 | 3. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 6-0 | Einar Gundersen (d.e) (2), Einar Andersen (2), Sigurd Andersen, Johnny Helgesen |
7. jun | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 1-6 | Johnny Helgesen | |
17. jun | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-3 | Finn Berstad, Sigurd Andersen | |
23. sep | Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
1929 | 12. jun | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-4 | Jørgen Juve (3), Einar Andersen |
18. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-0 | Jørgen Juve (3), Erling Andersen | |
23. jun | Danmark | København | Privatkamp | 5-2 | Jørgen Juve (2), Erling Andersen (2), Sverre Berg-Johannesen | |
29. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Jørgen Juve, Olav Gundersen | |
3. nov | Nederland | Amstedam | Privatkamp | 4-1 | Jørgen Juve (2), Sverre Berg-Johannesen (2) | |
1930 | 1. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 6-2 | Jørgen Juve (3), Morten Pettersen (2), Harald Pettersen |
19. jun | Sveits | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-0 | Jørgen Juve (2), Israel Krupp | |
6. jul | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 3-6 | Jørgen Juve (3) | |
21. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Kaare Kongsvik | |
2. nov | Tyskland | Breslau | Privatkamp | 1-1 | Alf Nielsen | |
1931 | 25. mai | Danmark | København | Privatkamp | 1-3 | Jørgen Juve |
21. jun | Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-2 | Sten Moe (2) | |
6. sep | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 4-4 | Arne Børresen, Finn Johannesen, Morten Pettersen, Leif Børresen | |
27. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Einar Andersen, Jørgen Juve | |
1932 | 5. jun | Estland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-0 | Jørgen Juve (2), Ragnar Pedersen |
17. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Finn Johannesen (2) | |
1. jul | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 4-1 | Jørgen Juve (2), Sten Moe (2) | |
25. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Jørgen Juve | |
1933 | 28. mai | Wales | Bergen | Privatkamp | 1-2 | Helge Helgesen |
11. jun | Danmark | København | Privatkamp | 2-2 | Ragnar Pedersen (2) | |
20. jun | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-2 | Jørgen Juve (2), Birger Steen, Sverre Hansen | |
3. jul | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 5-1 | Jørgen Juve (3), Sverre Hansen, (Selvmål) | |
24. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
5. nov | Tyskland | Magdeburg | Privatkamp | 2-2 | Arthur Kvammen, Jørgen Juve | |
1934 | 10. jun | Østerrike | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-0 | Jørgen Juve, Sverre Berglie (2), Thorleif Svendsen |
1. jul | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 3-3 | Morten Pettersen, Thorleif Svendsen, Birger Pedersen | |
2. sep | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-2 | Sverre Berglie (2), Reidar Kvammen, Sverre Hansen | |
23. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Sverre Berglie, Sverre Hansen (2) | |
1935 | 31. mai | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Sverre Hansen, Birger Pedersen |
23. jun | Danmark | København | Privatkamp | 0-1 | ||
27. jun | Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Odd Hoel | |
8. sep | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 5-1 | Odd Hoel (3), Karl Jamissen, Reidar Kvammen | |
22. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
3. nov | Sveits | Zürich | Privatkamp | 0-2 | ||
1936 | 18. jun | Sveits | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Sverre Hansen |
5. jul | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 0-2 | ||
26. jul | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 4-3 | Reidar Kvammen (3), Magnar Isaksen | |
3. aug | Tyrkia | Berlin | OL-sluttspill | 4-0 | Alf Martinsen (2), Reidar Kvammen, Arne Brustad | |
7. aug | Tyskland | Berlin | OL-sluttspill | 2-0 | Magnar Isaksen (2) | |
10. aug | Italia | Berlin | OL-sluttspill | 1-2 | Arne Brustad | |
13. aug | Polen | Berlin | OL-sluttspill | 3-2 | Arne Brustad (3) | |
6. sep | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
20. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-3 | Arne Brustad, Odd Frantzen (2) | |
1. nov | Nederland | Amstedam | Privatkamp | 3-3 | Arne Brustad (2), Alf Martinsen | |
1937 | 14. mai | England | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-6 | |
27. mai | Italia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-3 | William Danielsen | |
13. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-5 | Alf Martinsen | |
15. sep | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 2-0 | Alf Martinsen (2) | |
19. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-2 | Arne Brustad, Magnar Iskasen, Reidar Kvammen | |
10. okt | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 3-2 | Reidar Kvammen (2), Alf Martinsen | |
24. okt | Tyskland | Berlin | Privatkamp | 0-3 | ||
7. nov | Irland | Dublin | VM-kvalifisering | 3-3 | Reidar Kvammen (2), Alf Martinsen | |
1938 | 31. mai | Estland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Arne Brustad |
5. jun | Italia | Marseille | VM-sluttspill | 1-2 | Arne Brustad | |
17. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 9-0 | Arne Brustad (4), Reidar Kvammen (2), Magnar Iskasen, Torkild Andersen, Trygve Arnesen | |
4. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Trygve Arnesen, Knut Brynildsen | |
18. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Trygve Arnesen | |
2. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 3-2 | Arne Brustad, Knut Brynildsen, Hans Nordahl | |
23. okt | Polen | Warszawa | Privatkamp | 2-2 | Hans Nordahl, Alf Martinsen | |
9. nov | England | Newcastle | Privatkamp | 0-4 | ||
1939 | 2. jun | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 2-3 | Odd Frantzen (2) |
14. jun | Sverige | København | Privatkamp | 1-0 | Alf Martinsen | |
18. jun | Danmark | København | Privatkamp | 3-6 | Odd Frantzen, Arne Brustad, Reidar Kvammen | |
22. jun | Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-4 | ||
3. sep | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 2-1 | Torkild Andersen (2) | |
17. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-3 | Olav Navestad, Harry Yven | |
22. okt | Danmark | København | Privatkamp | 1-4 | Knut Brynildsen | |
1945 | 26. aug | Danmark | København | Privatkamp | 2-4 | Bjørn Spydevold, Kjell Moe |
9. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-5 | Knut Brynildsen | |
21. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-10 | ||
1946 | 16. jun | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Hans Nordahl, Knut Osnes |
28. jun | Finland | Bergen | Privatkamp | 12-0 | Gunnar Thoresen (3), Paul Sætrang (3), Reidar Kvammen (2), Knut Osnes (2), Hans Nordahl (2) | |
8. jul | Danmark | København | Privatkamp | 0-2 | ||
28. jul | Luxembourg | Luxembourg | Privatkamp | 2-3 | Henry Johannessen, Knut Dahlen | |
15. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-3 | ||
20. okt | Danmark | København | Privatkamp | 1-7 | Knut Brynildsen | |
1947 | 11. jun | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Knut Brynildsen (2), Trygve Arnesen |
26. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 2-1 | Harry Boye Karlsen, Henry Johannessen | |
29. jun | Sverige | Helsingfors | Privatkamp | 1-5 | Knut Brynildsen | |
24. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 4-2 | Gunnar Thoresen (2), Knut Brynildsen, Paul Sætrang | |
7. sep | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 3-3 | Odd Wang Sørensen, Knut Brynildsen, Gunnar Dahlen | |
21. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-5 | Knut Osnes (2), Gunnar Thoresen | |
15. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 1-4 | Reidar Kvammen | |
1948 | 26. mai | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Odd Wang Sørensen |
12. jun | Danmark | København | Privatkamp | 2-1 | Jann Sørdahl (2) | |
6. aug | USA | Oslo (Bislett stadion) | Privatkamp | 11-0 | Odd Wang Sørensen (5), Gunnar Thoresen (3), Jann Sørdahl (2), Gunnar Dahlen | |
5. sep | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Odd Wang Sørensen (2) | |
19. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-5 | Gunnar Thoresen, Jann Sørdahl, Gunnar Dahlen | |
24. des | Egypt | Kairo | Privatkamp | 1-1 | Odd Wang Sørensen | |
1949 | 18. mai | England | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-4 | Willy Andresen |
19. jun | Jugoslavia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-3 | Per Bredesen | |
8. jul | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-1 | Odd Wang Sørensen | |
11. jul | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
2. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 3-3 | Per Bredesen (2), Harald Hennum | |
1950 | 22. jun | Danmark | København | Privatkamp | 0-4 | |
15. aug | Luxembourg | Bergen | Privatkamp | 2-2 | Gunnar Thoresen, Hans Andersen | |
10. sep | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-1 | Willy Andresen (2), Gunnar Thoresen, Per Bredesen | |
24. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-3 | Harry Boye Karlsen | |
5. nov | Jugoslavia | Beograd | Privatkamp | 0-4 | ||
26. nov | Irland | Dublin | Privatkamp | 2-2 | Per Bredesen, Willy Andresen | |
1951 | 15. mai | England | Middlesbrough | Privatkamp | 1-2 | John Sveinsson |
30. mai | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-3 | Ragnar Hvidsten, Odd Wang Sørensen | |
6. jun | Nederland | Rotterdam | Privatkamp | 3-2 | Henry Johannessen (2), Odd Wang Sørensen | |
26. jul | Island | Trondheim | Privatkamp | 3-1 | Ragnar Hvidsten, Harald Hennum, (Selvmål) | |
16. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-1 | Per Bredesen | |
23. aug | Jugoslavia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-4 | Gunnar Dybwad (2) | |
16. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Gunnar Thoresen, (Selvmål) | |
30. sep | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 4-3 | Harry Boye Karlsen (2), Per Bredesen, Gunnar Dahlen | |
1952 | 10. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Henry Johannessen |
25. jun | Jugoslavia | Zagreb | Privatkamp | 1-4 | Jan Sagvaag | |
21. jul | Sverige | Tampere | OL-sluttspill | 1-4 | Odd Wang Sørensen | |
31. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 7-2 | Kjell Kristiansen (3), Gunnar Thoresen (2), Odd Wang Sørensen (2) | |
5. okt | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Henry Johannessen | |
19. okt | Danmark | København | Privatkamp | 3-1 | Hans Nordahl, Tor Jevne, Odd Wabg Sørensen | |
1953 | 19. mai | England | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Tor Jevne |
24. jun | Saarland | Oslo (Bislett stadion) | VM-kvalifisering | 2-3 | Gunnar Thoresen, Knut Dahlen | |
13. aug | Island | Bergen | Privatkamp | 3-1 | Gunnar Thoresen, Gunnar Dybwad, Kjell Kristiansen | |
19. aug | Vest-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | Harald Hennum | |
30. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 4-1 | Gunnar Thoresen (2), Harald Hennum, Pål Angell Hansen | |
13. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
27. sep | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-0 | Gunnar Thoresen (2), Gunnar Dybwad, Hans Nordahl | |
18. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-0 | ||
8. nov | Saarland | Saarbrücken | VM-kvalifisering | 0-0 | ||
22. nov | Vest-Tyskland | Hamburg | VM-kvalifisering | 1-5 | Hans Nordahl | |
1954 | 5. mai | Skottland | Glasgow | Privatkamp | 0-1 | |
19. mai | Skottland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Harry Kure | |
30. mai | Østerrike | Wien | Privatkamp | 0-5 | ||
4. jun | Danmark | Malmö | Privatkamp | 2-1 | Per Ljostveit, Harry Kure | |
7. jun | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-3 | ||
4. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 0-1 | ||
29. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Harald Hennum, Henry Johannessen, Harry Kure | |
19. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Reidar Sundby | |
31. okt | Danmark | København | Privatkamp | 1-0 | Harald Hennum | |
7. nov | Irland | Dublin | Privatkamp | 1-2 | Willy Olsen | |
1955 | 8. mai | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-5 | |
25. mai | Irland | Oslo (Bislett stadion) | Privatkamp | 1-3 | Arne Kotte | |
12. jun | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
14. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 3-1 | Harald Hennum (2), Harry Kure | |
11. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | (Selvmål) | |
25. sep | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 1-1 | (Selvmål) | |
6. nov | Nederland | Amsterdam | Privatkamp | 0-3 | ||
16. nov | Vest-Tyskland | Karlsruhe | Privatkamp | 0-2 | ||
1956 | 30. mai | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | |
13. jun | Vest-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-3 | Gunnar Dybwad | |
24. jun | Danmark | København | Privatkamp | 3-2 | Knut Sandengen (2), Gunnar Dybwad | |
28. jun | Romania | Bucuresti | Privatkamp | 0-2 | ||
26. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Arne Høivik | |
16. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Finn Gundersen (2), Harry Kure | |
28. okt | Polen | Warszawa | Privatkamp | 3-5 | Gunnar Dybwad (2), Harry Kure | |
1957 | 22. mai | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-2 | Harald Hennum |
12. jun | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-1 | Kjell Kristiansen, Harald Hennum | |
18. jun | Sverige | Åbo | Privatkamp | 0-0 | ||
19. jun | Danmark | Tampere(Tammerfors) | Privatkamp | 0-2 | ||
8. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 3-0 | Arne Legernes, Gunnar Dybwad, Kjell Kristiansen | |
1. sep | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 4-0 | Kjell Kristiansen (2), Per Kristoffersen, Harald Hennum | |
22. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-2 | Per Kristoffersen | |
13. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 2-5 | Harald Hennum, Gunnar Thoresen | |
3. nov | Bulgaria | Sofia | VM-kvalifisering | 0-7 | ||
10. nov | Ungarn | Budapest | VM-kvalifisering | 0-5 | ||
1958 | 28. mai | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | |
15. jun | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Arne Pedersen, Harald Hennum | |
29. jun | Danmark | København | Privatkamp | 2-1 | Bjørn Borgen, Arne Pedersen | |
13. aug | Øst-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 6-5 | Harald Hennum (4), Arne Pedersen (2) | |
14. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
2. nov | Øst-Tyskland | Leipzig | Privatkamp | 1-4 | Harald Hennum | |
1959 | 15. mai | Østerrike | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-1 | |
17. jun | Luxembourg | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Harald Hennum | |
28. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 4-2 | Harald Hennum (2), Ragnar Larsen (Odd), Bjørn Borgen | |
2. jul | Danmark | København | OL-kvalifisering | 1-2 | Rolf Birger Pedersen | |
7. jul | Island | Reykjavik | OL-kvalifisering | 0-1 | ||
21. aug | Island | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 2-1 | Rolf Bjørn Backe, Kjell Kristiansen | |
13. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 2-4 | Kjell Kristiansen, Åge Sørensen | |
23. sep | Østerrike | Wien | EM-kvalifisering | 2-5 | Ove Ødegaard (2) | |
18. okt | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 2-6 | Rolf Bjørn Backe, Harald Hennum | |
4. nov | Nederland | Rotterdam | Privatkamp | 1-7 | Per Kristoffersen | |
1960 | 26. mai | Danmark | København | Privatkamp | 0-3 | |
9. jun | Island | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-0 | Ragnar Nikolay Larsen (Sandaker), Bjørn Borgen, Rolf Bjørn Backe, Gunnar Dybwad | |
22. jun | Østerrike | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Rolf Bjørn Backe | |
28. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 6-3 | Rolf Birger Pedersen (2), Axel Berg (2), Roald Jensen, Harald Hennum | |
18. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Bjørn Borgen, Harald Hennum, Rolf Birger Pedersen | |
6. nov | Irland | Dublin | Privatkamp | 1-3 | Harald Hennum | |
1961 | 16. mai | Mexico | Bergen | Privatkamp | 1-1 | Rolf Bjørn Backe |
1. jun | Tyrkia | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
27. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-4 | Rolf Birger Pedersen | |
1. jul | Sovjetunionen | Moskva | VM-kvalifisering | 2-5 | Bjørn Borgen, Eldar Hansen | |
23. aug | Sovjetunionen | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-3 | ||
17. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-4 | ||
22. okt | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 0-2 | ||
29. okt | Tyrkia | Istanbul | VM-kvalifisering | 1-2 | Roald Jensen | |
5. nov | Malta | Valetta | Privatkamp | 1-1 | Arne Kotte | |
1962 | 16. mai | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Bjørn Borgen, Roald Jensen |
11. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-6 | Trygve Andersen | |
21. jun | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-2 | ||
3. jul | Malta | Trondheim | Privatkamp | 5-0 | Olav Nilsen (3), Arne Pedersen, John Krogh | |
9. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 3-1 | Olav Nilsen (2), Arne Pedersen | |
26. aug | Finland | Bergen | Privatkamp | 2-1 | Ragnar Nikolay Larsen (Sandaker), Olav Nilsen | |
16. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Roald Jensen, Erik Johansen | |
4. nov | Sverige | Malmö | EM-kvalifisering | 1-1 | John Krogh | |
1963 | 15. mai | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-5 | Arne Pedersen, John Krogh |
4. jun | Skottland | Bergen | Privatkamp | 4-3 | Arne Pedersen, John Krogh, Olav Nilsen, Erik Johansen | |
27. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 0-2 | ||
14. aug | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 0-0 | ||
4. sep | Polen | Stettin | Privatkamp | 0-9 | ||
15. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-4 | ||
3. nov | Sveits | Zürich | Privatkamp | 2-0 | Roald Jensen, Erik Johansen | |
7. nov | Skottland | Glasgow | Privatkamp | 1-6 | Per Kristoffersen | |
1964 | 13. mai | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-4 | Leif Eriksen |
1. jul | Sveits | Bergen | Privatkamp | 3-2 | Einar Bruno Larsen, Olav Nilsen, Erik Johansen | |
20. aug | Finland | Trondheim | Privatkamp | 2-0 | Finn Seemann, Harald Berg | |
20. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Finn Seemann | |
11. okt | Danmark | København | Privatkamp | 0-2 | ||
8. nov | Luxembourg | Luxembourg | VM-kvalifisering | 2-0 | Erik Johansen, Harald Berg | |
11. nov | Frankrike | Paris | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
1965 | 19. mai | Thailand | Bergen | Privatkamp | 7-0 | Harald Berg (3), Arne Pedersen, Erik Johansen, Olav Nilsen, Kjell Kaspersen (str. (keeper)) |
27. mai | Luxembourg | Trondheim | VM-kvalifisering | 4-2 | Arne Pedersen, Per Kristoffersen, Kai Sjøberg, Erik Johansen | |
16. jun | Jugoslavia | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 3-0 | Finn Seemann, Harald Berg, Olav Nilsen | |
8. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 0-4 | ||
15. sep | Frankrike | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
26. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-2 | Ole Stavrum, Erik Johansen | |
31. okt | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-0 | ||
7. nov | Jugoslavia | Beograd | VM-kvalifisering | 1-1 | Ole Stavrum | |
1966 | 12. jun | Portugal | Lisboa | Privatkamp | 0-4 | |
26. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-0 | Erik Johansen | |
29. jun | England | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-6 | Harald Sunde | |
14. aug | Finland | Stavanger | Privatkamp | 1-1 | Arne Pedersen | |
18. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-4 | Harald Berg, Kjetil Hasund | |
13. nov | Bulgaria | Sofia | EM-kvalifisering | 2-4 | Kjetil Hasund (2) | |
20. nov | Vest-Tyskland | Köln | Privatkamp | 0-3 | ||
1967 | 1. jun | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 2-0 | Olav Nilsen (2) |
8. jun | Portugal | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-2 | Odd Iversen | |
29. jun | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-0 | ||
3. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 3-1 | Harald Sunde, Harald Berg, Sven Otto Birkeland | |
24. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-5 | ||
5. nov | Sverige | Stockholm | EM-kvalifisering | 2-5 | Olav Nilsen, Odd Iversen | |
12. nov | Portugal | Porto | EM-kvalifisering | 1-2 | Olav Nilsen | |
1968 | 9. jun | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-6 | Harald Sunde |
23. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-5 | Thorodd Presberg | |
18. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 4-0 | Harald Berg (2), Olav Nilsen, Ola Dybwad-Olsen | |
18. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-1 | Odd Iversen (2), Ola Dybwad-Olsen, Harald Berg | |
15. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Ola Dybwad-Olsen | |
9. okt | Sverige | Stockholm | VM-kvalifisering | 0-5 | ||
6. nov | Frankrike | Strasbourg | VM-kvalifisering | 1-0 | Odd Iversen | |
1969 | 8. mai | Mexico | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | |
1. jun | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 2-4 | Harald Berg, Odd Iversen | |
19. jun | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-5 | Ola Dybwad Olsen (2) | |
3. jul | Bermuda | Stavanger | Privatkamp | 3-0 | Odd Iversen, Ola Dybwad-Olsen (2) | |
21. jul | Island | Trondheim | Privatkamp | 2-1 | Olav Nilsen, Odd Iversen | |
24. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 2-2 | Odd Iversen (2) | |
27. aug | Polen | Lödz | Privatkamp | 1-6 | Odd Iversen | |
10. sep | Frankrike | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-3 | Ola Dybwad-Olsen | |
21. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Ola Dybwad-Olsen, Pål Sætrang | |
11. nov | Mexico | Mexico City | Privatkamp | 0-4 | ||
13. nov | Guatemala | Guatemala | Privatkamp | 3-1 | Harry Hestad (2), Thor Spydevold | |
1970 | 13. mai | Tsjekkoslovakia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | |
17. jun | Finland | Bergen | Privatkamp | 2-0 | Hans Edgard Paulsen, Finn Seemann | |
20. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 0-2 | ||
19. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-4 | Olav Nilsen, Tor Fuglset | |
23. sep | Danmark | København | Privatkamp | 1-0 | Odd Iversen | |
7. okt | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-3 | Odd Iversen | |
11. nov | Frankrike | Lyon | EM-kvalifisering | 1-3 | Olav Nilsen | |
15. nov | Bulgaria | Sofia | EM-kvalifisering | 1-1 | Tor Fuglset | |
1971 | 26. mai | Island | Bergen | Privatkamp | 3-1 | Jan Fuglset (2), Arnfinn Espeseth |
9. jun | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-4 | Odd Iversen | |
22. jun | Vest-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-7 | Odd Iversen | |
21. jul | England | Stavanger | Privatkamp | 2-1 | Olav Nilsen, Ola Dybwad-Olsen | |
8. aug | Sverige | Malmö | Privatkamp | 0-3 | ||
25. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-1 | Jan Fuglset | |
8. sep | Frankrike | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-3 | Ola Dybwad-Olsen | |
26. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-4 | Jan Fuglset | |
27. okt | Ungarn | Budapest | EM-kvalifisering | 0-4 | ||
1972 | 23. feb | Israel | Tel Aviv | Privatkamp | 1-2 | Tor Egil Johansen |
28. mai | Finland | Åbo | Privatkamp | 0-0 | ||
14. jun | Uruguay | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
3. aug | Island | Stavanger | VM-kvalifisering | 4-1 | Tor Egil Johansen, Tom Lund, Jan Fuglset, Harry Hestad | |
17. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-3 | Jan Fuglset | |
4. okt | Belgia | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-2 | ||
1. nov | Nederland | Rotterdam | VM-kvalifisering | 0-9 | ||
1973 | 6. jun | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Hans Edgard Paulsen |
21. jun | Danmark | København | Privatkamp | 0-1 | ||
25. jul | Nord-Korea | Bergen | Privatkamp | 3-0 | Tor Egil Johansen, Johannes Vold, Svein Kvia | |
2. aug | Island | Reykjavik | VM-kvalifisering | 4-0 | Tor Egil Johansen (2), Per Pettersen, Harald Sunde | |
12. sep | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-2 | Harry Hestad | |
23. sep | Danmark | Trondheim | Privatkamp | 0-1 | ||
31. okt | Belgia | Brussel | VM-kvalifisering | 0-2 | ||
3. nov | Luxembourg | Luxembourg | Privatkamp | 1-2 | Harald Sunde | |
1974 | 23. mai | Øst-Tyskland | Rostock | Privatkamp | 0-1 | |
6. jun | Skottland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Tom Lund | |
8. aug | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 1-2 | Harry Hestad | |
15. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Tor Egil Johansen | |
4. sep | Nord-Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 2-1 | Tom Lund (2) | |
30. okt | Jugoslavia | Beograd | EM-kvalifisering | 1-3 | Tom Lund | |
1975 | 15. mai | Finland | Helsingfors | OL-kvalifisering | 5-3 | Svein Kvia (2), Tom Lund, Helge Skuseth, Stein Thunberg |
9. jun | Jugoslavia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-3 | Stein Thunberg | |
18. jun | Finland | Stavanger | OL-kvalifisering | 1-1 | Gabriel Høyland | |
30. jun | Sverige | Stockholm | EM-kvalifisering | 1-3 | Erik Just Olsen | |
7. jul | Island | Reykjavik | OL-kvalifisering | 1-1 | Gabriel Høyland | |
17. jul | Island | Bergen | OL-kvalifisering | 3-2 | Sigbjørn Slinning, Helge Skuseth, Gabriel Høyland | |
13. aug | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-2 | ||
28. aug | Sovjetunionen | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 1-3 | Helge Skuseth | |
24. sep | Sovjetunionen | Moskva | OL-kvalifisering | 0-4 | ||
29. okt | Nord-Irland | Belfast | EM-kvalifisering | 0-3 | ||
1976 | 24. mar | Irland | Dublin | Privatkamp | 0-3 | |
19. mai | Island | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
16. jun | Sverige | Stockholm | VM-kvalifisering | 0-2 | ||
24. jun | Danmark | Bergen | Privatkamp | 0-0 | ||
25. aug | Danmark | Vejle | Privatkamp | 0-3 | ||
8. sep | Sveits | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-0 | Tom Lund | |
22. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-2 | Stein Thunberg (2), Pål Jacobsen | |
1977 | 16. mai | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 0-1 | |
1. jun | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
30. jun | Island | Reykjavik | Privatkamp | 1-2 | Odd Iversen | |
18. aug | Finaland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Odd Iversen | |
7. sep | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-1 | Rune Ottesen, Odd Iversen | |
30. okt | Sveits | Bern | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
1978 | 29. mar | Spania | Gijòn | Privatkamp | 0-3 | |
21. mai | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
31. mai | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Hallvar Thoresen | |
9. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-1 | Tor Egil Johansen | |
20. aug | Østerrike | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-2 | ||
20. sep | Belgia | Lokeren | EM-kvalifisering | 1-1 | Arne Larsen Økland | |
25. okt | Skottland | Glasgow | EM-kvalifisering | 2-3 | Einar Jan Aas, Arne Larsen Økland | |
1979 | 9. mai | Portugal | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-1 | |
16. mai | Irland | Dublin | OL-kvalifisering | 0-0 | ||
31. mai | Irland | Bergen | OL-kvalifisering | 2-1 | Georg Hammer, Arne Larsen Økland | |
7. jun | Skottland | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-4 | ||
28. jun | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 0-2 | ||
9. aug | Finland | Kuopio | OL-kvalifisering | 1-0 | Vidar Davidsen | |
15. aug | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Svein Mathisen, Arne Larsen Økland | |
29. aug | Østerrike | Wien | EM-kvalifisering | 0-4 | ||
12. sep | Belgia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-2 | Pål Jacobsen | |
26. sep | Vest-Tyskland | Trondheim | OL-kvalifisering | 2-0 | Georg Hammer, Einar Jan Aas | |
26. okt | Finland | Stavanger | OL-kvalifisering | 1-1 | Svein Gunnar Rein | |
1. nov | Portugal | Lisboa | EM-kvalifisering | 1-3 | Georg Hammer | |
14. nov | Vest-Tyskland | Baunatal | OL-kvalifisering | 1-0 | Arne Larsen Økland | |
1980 | 22. mai | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Pål Jacobsen |
4. jun | Danmark | København | Privatkamp | 1-3 | Stein Kollshaugen | |
14. jul | Island | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-1 | Arne Erlandsen, Stein Kollshaugen, Pål Jacobsen | |
21. aug | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 6-1 | Pål Jacobsen (4), Einar Jan Aas, Arne Dokken | |
10. sep | England | London | VM-kvalifisering | 0-4 | ||
24. sep | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | Åge Hareide | |
29. okt | Sveits | Bern | VM-kvalifisering | 2-1 | Svein Mathisen, Åge Hareide | |
1981 | 29. apr | Bulgaria | Pleven | Privatkamp | 0-1 | |
20. mai | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-2 | Hallvar Thoresen | |
3. jun | Romania | Bucuresti | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
17. jun | Sveits | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | Vidar Davidsen | |
2. jul | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-3 | Vidar Davidsen | |
12. aug | Nigeria | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-2 | Pål Jacobsen, Tom Lund | |
9. sep | England | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-1 | Roger Albertsen, Hallvar Thoresen | |
23. sep | Danmark | København | Privatkamp | 1-2 | Tom Lund | |
31. okt | Ungarn | Budapest | VM-kvalifisering | 1-4 | Tom Lund | |
1982 | 28. apr | Finland | Stavanger | Privatkamp | 1-1 | Hallvar Thoresen |
12. mai | Vest-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-4 | Roger Albertsen, Arne Larsen Økland | |
15. jun | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Åge Hareide, Roger Albertsen | |
11. aug | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Tom Lund | |
22. sep | Wales | Swansea | EM-kvalifisering | 0-1 | ||
13. okt | Jugoslavia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 3-1 | Åge Hareide, Tom Lund, Arne Larsen Økland | |
27. okt | Bulgaria | Sofia | EM-kvalifisering | 2-2 | Arne Larsen Økland, Hallvar Thoresen | |
13. nov | Kuwait | Al-Kuwait | Privatkamp | 0-1 | ||
1983 | 19. mai | Danmark | Aarhus | OL-kvalifisering | 2-2 | Erik Solér, Stein Kollshaugen |
1. jun | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 1-1 | Pål Jacobsen | |
15. jun | Finland | Kuopio | OL-kvalifisering | 1-1 | Stein Kollshaugen | |
30. jun | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 0-1 | ||
10. aug | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
17. aug | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 1-1 | Stein Kollshaugen | |
7. sep | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-2 | Åge Hareide | |
21. sep | Wales | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-0 | ||
12. okt | Jugoslavia | Beograd | EM-kvalifisering | 1-2 | Hallvar Thoresen | |
26. okt | Finland | Moss | OL-kvalifisering | 4-2 | Stein Kollshaugen (2), Erik Solér, Henning Bjarnøy | |
29. okt | Øst-Tyskland | Stavanger | OL-kvalifisering | 1-1 | Erik Solér | |
9. nov | Polen | Poznan | OL-kvalifisering | 0-1 | ||
12. nov | Øst-Tyskland | Babelsberg | OL-kvalifisering | 0-1 | ||
1984 | 1. mai | Luxembourg | Ettelbrück | Privatkamp | 2-0 | Arne Dokken, Hallvar Thoresen |
23. mai | Ungarn | Szèkesfehèrvàr | Privatkamp | 0-0 | ||
6. jun | Wales | Trondheim | Privatkamp | 1-0 | Arne Larsen Økland | |
20. jun | Island | Reykjavik | Privatkamp | 1-0 | Egil Johansen | |
29. jul | Chile | Boston | OL-sluttspill | 0-0 | ||
31. jul | Frankrike | Boston | OL-sluttspill | 1-2 | Per Egil Ahlsen | |
2. aug | Qatar | Boston | OL-sluttspill | 2-0 | Joar Vaadal (2) | |
29. aug | Polen | Drammen | Privatkamp | 1-1 | Vidar Davidsen | |
12. sep | Sveits | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
26. sep | Danmark | København | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
10. okt | Sovjetunionen | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | Hallvar Thoresen | |
17. okt | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-0 | Pål Jacobsen | |
17. des | Egypt | Kairo | Privatkamp | 1-0 | Egil Johansen | |
29. des | Egypt | Ismailiya | Privatkamp | 1-0 | Arve Seland | |
1985 | 26. feb | Wales | Wrexham | Privatkamp | 1-1 | Per Egil Ahlsen |
17. apr | Øst-Tyskland | Frankfurt Oder | Privatkamp | 0-1 | ||
1. mai | Irland | Dublin | VM-kvalifisering | 0-0 | ||
22. mai | Sverige | Göteborg | Privatkamp | 0-1 | ||
5. jun | Wales | Bergen | Privatkamp | 4-2 | Trond Sollied, Pål Jacobsen, Arne Larsen Økland, (Selvmål) | |
14. aug | Øst-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
10. sep | Egypt | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-0 | Erik Solér, Pål Jacobsen, Jørn Andersen | |
25. sep | Italia | Lecce | Privatkamp | 2-1 | Arne Larsen Økland, Vidar Davidsen | |
16. okt | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-5 | Tom Sundby | |
30. okt | Sovjetunionen | Moskva | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
13. nov | Sveits | Luzern | VM-kvalifisering | 1-1 | Tom Sundby | |
1986 | 26. feb | Grenada | St. George's | Privatkamp | 2-1 | Vegard Skogheim, Tom Sundby |
30. apr | Argentina | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Kjetil Osvold | |
13. mai | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Hallvar Thoresen | |
4. jun | Romania | Bucuresti | Privatkamp | 1-3 | Tom Sundby | |
20. aug | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-2 | Arne Larsen Økland (2) | |
9. sep | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
24. sep | Øst-Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-0 | ||
14. okt | Sovjetunionen | Oslo (Ullevaal stadion) | OL-kvalifisering | 0-0 | ||
29. okt | Sovjetunionen | Simferopol | EM-kvalifisering | 0-4 | ||
8. nov | Sveits | Luzern | OL-kvalifisering | 0-1 | ||
1987 | 24. mar | Polen | Wroclaw | Privatkamp | 1-4 | Tom Sundby |
6. mai | Tyrkia | Moss | OL-kvalifisering | 1-1 | Jostein Flo | |
26. mai | Bulgaria | Trondheim | OL-kvalifisering | 0-0 | ||
28. mai | Italia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
3. jun | Sovjetunionen | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-1 | ||
16. jun | Frankrike | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 2-0 | Per Edmund Mordt, Jørn Andersen | |
12. aug | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
12. aug | Sovjetunionen | Moskva | OL-kvalifisering | 0-1 | ||
26. aug | Sveits | Tromsø | OL-kvalifisering | 0-0 | ||
9. sep | Island | Reykjavik | EM-kvalifisering | 1-2 | Jørn Andersen | |
23. sep | Island | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-1 | ||
14. okt | Frankrike | Paris | EM-kvalifisering | 1-1 | Tom Sundby | |
28. okt | Øst-Tyskland | Magdeburg | EM-kvalifisering | 1-3 | Jan Kristian Fjærestad | |
14. nov | Bulgaria | Sofia | OL-kvalifisering | 0-4 | ||
18. nov | Tyrkia | Ankara | OL-kvalifisering | 0-0 | ||
1988 | 26. apr | Sverige | Katrineholm | Privatkamp | 0-0 | |
1. jun | Irland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
28. jul | Brasil | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Jan Åge Fjørtoft | |
9. aug | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-1 | Gøran Sørloth | |
14. sep | Skottland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-2 | Jan Åge Fjørtoft | |
28. sep | Frankrike | Paris | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
19. okt | Italia | Pescara | Privatkamp | 1-2 | Sverre Brandhaug | |
2. nov | Kypros | Limassol | VM-kvalifisering | 3-0 | Gøran Sørloth (2), Kjetil Osvold | |
4. nov | Tsjekkoslovakia | Bratislava | Privatkamp | 2-3 | Gøran Sørloth, Simen Agdestein | |
1989 | 22. feb | Hellas | Athen | Privatkamp | 2-4 | Rune Bratseth, Gøran Sørloth |
2. mai | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-3 | ||
21. mai | Kypros | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 3-1 | Rune Bratseth, Kjetil Osvold, Gøran Sørloth | |
31. mai | Østerrike | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-1 | Gunnar Halle, Terje Kojedal, Karl-Petter Løken, Jan Åge Fjørtoft | |
14. jun | Jugoslavia | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-2 | Jan Åge Fjørtoft | |
23. aug | Hellas | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
5. sep | Frankrike | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | Rune Bratseth | |
11. okt | Jugoslavia | Sarajevo | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
25. okt | Kuwait | Al-Kuwait | Privatkamp | 2-2 | Gøran Sørloth, Jan Åge Fjørtoft | |
15. nov | Skottland | Glasgow | VM-kvalifisering | 1-1 | Erland Johnsen | |
1990 | 4. feb | Sør-Korea | Valetta | Privatkamp | 3-2 | Rune Tangen, Ørjan Berg, Bent Skammelsrud |
7. feb | Malta | Valetta | Privatkamp | 1-1 | Jan Åge Fjørtoft | |
27. mar | Nord-Irland | Belfast | Privatkamp | 3-2 | Erland Johnsen, Bent Skammelsrud, Jørn Andersen | |
8. jun | Danmark | Trondheim | Privatkamp | 1-2 | Jørn Andersen | |
22. aug | Sverige | Stavanger | Privatkamp | 1-2 | Per Egil Ahlsen | |
12. sep | Sovjetunionen | Moskva | EM-kvalifisering | 0-2 | ||
10. okt | Ungarn | Bergen | EM-kvalifisering | 0-0 | ||
31. okt | Kamerun | Oslo (Bislett stadion) | Privatkamp | 6-1 | Rune Bratseth, Lars Bohinen, Tore André Dahlum, Jan Åge Fjørtoft (2), Gøran Sørloth | |
7. nov | Tunisia | Bizerti | Privatkamp | 3-1 | Tore André Dahlum (2), Kåre Ingebrigtsen | |
14. nov | Kypros | Nicosia | EM-kvalifisering | 3-0 | Gøran Sørloth, Lars Bohinen, Sverre Brandhaug | |
1991 | 17. apr | Østerrike | Wien | Privatkamp | 0-0 | |
1. mai | Kypros | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 3-0 | Pål Lydersen (str.), Tore André Dahlum, Gøran Sørloth | |
23. mai | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Jan Åge Fjørtoft | |
5. jun | Italia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 2-1 | Tore André Dahlum, Lars Bohinen | |
8. aug | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-2 | Øyvind Leonhardsen | |
28. aug | Sovjetunionen | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 0-1 | ||
25. sep | Tsjekkoslovakia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-3 | Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen, Jan Åge Fjørtoft | |
30. okt | Ungarn | Szombathely | EM-kvalifisering | 0-0 | ||
13. nov | Italia | Genova | EM-kvalifisering | 1-1 | Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen | |
1992 | 7. jan | Egypt | Kairo | Privatkamp | 0-0 | |
4. feb | Bermuda | Hamilton | Privatkamp | 3-1 | Øyvind Leonhardsen (3) | |
29. apr | Danmark | Aarhus | Privatkamp | 0-1 | ||
13. mai | Færøyene | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Gøran Sørloth, Lars Bohinen | |
3. jun | Skottland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
26. aug | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-2 | Øyvind Leonhardsen, Roger Nilsen | |
9. sep | San Marino | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 10-0 | Kjetil Rekdal (2), Gunnar Halle (3), Gøran Sørloth (2), Roger Nilsen (2), Erik Mykland | |
23. sep | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-1 | Kjetil Rekdal (str.), Gøran Sørloth | |
7. okt | San Marino | Serravalle | VM-kvalifisering | 2-0 | Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen, Jostein Flo | |
14. okt | England | London | VM-kvalifisering | 1-1 | Kjetil Rekdal | |
2. des | Kina | Guangzhou | Privatkamp | 1-2 | Jostein Flo | |
1993 | 10. feb | Portugal | Faro | Privatkamp | 1-1 | Gøran Sørloth |
30. mar | Qatar | Doha | Privatkamp | 6-1 | Øyvind Leonhardsen, Jostein Flo, Jan Åge Fjørtoft (3), Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen | |
28. apr | Tyrkia | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 3-1 | Kjetil Rekdal (str.), Jan Åge Fjørtoft, Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen | |
2. jun | England | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-0 | Øyvind Leonhardsen, Lars Bohinen | |
9. jun | Nederland | Rotterdam | VM-kvalifisering | 0-0 | ||
11. aug | Færøyene | Toftir | Privatkamp | 7-0 | Lars Bohinen (str.), Øyvind Leonhardsen, Mons Ivar Mjelde (2), Egil Østenstad (2), Jan Ove Pedersen | |
8. sep | USA | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Stig Inge Bjørnebye | |
22. sep | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-0 | Jostein Flo | |
13. okt | Polen | Poznan | VM-kvalifisering | 3-0 | Jostein Flo, Jan Åge Fjørtoft, Ronny Johnsen | |
10. nov | Tyrkia | Istanbul | VM-kvalifisering | 1-2 | Lars Bohinen | |
1994 | 15. jan | USA | Phoenix | Privatkamp | 1-2 | Frank Strandli |
19. jan | Costa Rica | San Diego | Privatkamp | 0-0 | ||
9. mar | Wales | Cardiff | Privatkamp | 3-1 | Erik Mykland | |
20. apr | Portugal | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
22. mai | England | London | Privatkamp | 0-0 | ||
1. jun | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-1 | Henning Berg | |
5. jun | Sverige | Stockholm | Privatkamp | 0-2 | ||
19. jun | Mexico | Washington | VM-sluttspill | 1-0 | Kjetil Rekdal | |
23. jun | Italia | New York | VM-sluttspill | 0-1 | ||
28. jun | Irland | New York | VM-sluttspill | 0-0 | ||
7. sep | Hviterussland | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-0 | Geir Frigård | |
12. okt | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-1 | Kjetil Rekdal | |
16. nov | Hviterussland | Minsk | EM-kvalifisering | 4-0 | Henning Berg, Øyvind Leonhardsen, Lars Bohinen, Kjetil Rekdal (str.) | |
14. des | Malta | Valetta | EM-kvalifisering | 1-0 | Jan Åge Fjørtoft | |
1995 | 6. feb | Estland | Larnaca | Privatkamp | 7-0 | Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen (2), Lars Bohinen (2), Harald Martin Brattbakk (2), Gunnar Halle |
8. feb | Kypros | Nicosia | Privatkamp | 2-1 | Øyvind Leonhardsen, Jostein Flo | |
29. mar | Luxembourg | Luxembourg | EM-kvalifisering | 2-0 | Øyvind Leonhardsen, Gunnar Aase | |
26. apr | Luxembourg | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 5-0 | Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen, Jan Åge Fjørtoft, Harald Martin Brattbakk, Henning Berg, Kjetil Rekdal | |
25. mai | Ghana | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-2 | Kjetil Rekdal (str.), Jan Åge Fjørtoft (2) | |
7. jun | Malta | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 2-0 | Jan Åge Fjørtoft, Jostein Flo | |
22. jun | Frankrike | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
16. aug | Tsjekkia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-1 | Henning Berg | |
6. sep | Tsjekkia | Praha | EM-kvalifisering | 0-2 | ||
11. okt | England | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
15. nov | Nederland | Rotterdam | EM-kvalifisering | 0-3 | ||
26. nov | Jamaica | Kingston | Privatkamp | 1-1 | Ole Gunnar Solskjær | |
29. nov | Trinidad & Tobago | Port of Spain | Privatkamp | 2-3 | Tore André Flo, Bjørn Arild Levernes | |
1996 | 7. feb | Spania | Las Palmas | Privatkamp | 0-1 | |
27. mar | Nord-Irland | Belfast | Privatkamp | 2-0 | Ole Gunnar Solskjær, Egil Østenstad | |
24. apr | Spania | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
2. jun | Aserbadsjan | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 5-0 | Ståle Solbakken (2), Ole Gunnar Solskjær (2), Frank Strandli | |
1. sep | Georgia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Ståle Solbakken (str.) | |
9. okt | Ungarn | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 3-0 | Kjetil Rekdal (3(1str.)) | |
10. nov | Sveits | Bern | VM-kvalifisering | 1-0 | Øyvind Leonhardsen | |
1997 | 18. jan | Sør-Korea | Melbourne | Privatkamp | 0-1 | |
22. jan | New Zealand | Brisbane | Privatkamp | 3-0 | Bent Skammelsrud, Chris Zoricich (selvmål), Håvard Flo | |
25. jan | Australia | Sydney | Privatkamp | 0-1 | ||
29. mar | For. Arabiske Em. | Sharjah | Privatkamp | 4-1 | Tore André Flo (3), Ståle Solbakken | |
30. apr | Finland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | Ole Gunnar Solskjær | |
30. mai | Brasil | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 4-2 | Petter Rudi, Tore André Flo (2), Egil Østenstad | |
8. jun | Ungarn | Budapest | VM-kvalifisering | 1-1 | Petter Rudi | |
20. jul | Island | Reykjavik | Privatkamp | 1-0 | Jostein Flo | |
20. aug | Finland | Helsingfors | VM-kvalifisering | 4-0 | Ståle Solbakken, Petter Rudi, Jostein Flo, Tore André Flo | |
6. sep | Aserbadjan | Baku | VM-kvalifisering | 1-0 | Tore André Flo | |
10. sep | Sveits | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 5-0 | Jan Ivar 'Mini' Jakobsen, Ståle Solbakken, Dan Eggen, Egil Østenstad, Tore André Flo | |
8. okt | Colombia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
1998 | 6. feb | Frankrike | Marseille | Privatkamp | 3-3 | Frank Strandli (str.), Tore André Flo, Vegard Heggem |
25. mar | Belgia | Brussel | Privatkamp | 2-2 | Vidar Riseth, Ole Gunnar Solskjær | |
22. apr | Danmark | København | Privatkamp | 2-0 | Øyvind Leonhardsen, Tore André Flo | |
20. mai | Mexico | Oslo (Bislett stadion) | Privatkamp | 5-2 | Roar Strand, Håvard Flo, Ronny Johnsen, Henning Berg, Vidar Riseth | |
28. mai | Saudi-Arabia | Molde | Privatkamp | 6-0 | Kjetil Rekdal (str.), Ole Gunnar Solskjær (2), Egil Østenstad, Tore André Flo, Roar Strand | |
10. jun | Marokko | Montpellier | VM-sluttspill | 2-2 | Yossef Chippo (selvmål), Dan Eggen | |
16. jun | Skottland | Bordeaux | VM-sluttspill | 1-1 | Håvard Flo | |
23. jun | Brasil | Marseille | VM-sluttspill | 2-1 | Tore André Flo, Kjetil Rekdal (str.) | |
27. jun | Italia | Marseille | VM-1/8-finale | 0-1 | ||
19. aug | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
6. sep | Latvia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-3 | Ståle Solbakken | |
10. okt | Slovenia | Ljubliana | EM-kvalifisering | 2-1 | Tore André Flo, Kjetil Rekdal | |
14. okt | Albania | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 2-2 | Kjetil Rekdal (str.), Henning Berg | |
18. nov | Egypt | Kairo | Privatkamp | 1-1 | Tore André Flo | |
1999 | 10. feb | Italia | Pisa | Privatkamp | 0-0 | |
27. mar | Hellas | Athen | EM-kvalifisering | 2-0 | Ole Gunnar Solskjær (2) | |
28. apr | Georgia | Tbilisi | EM-kvalifisering | 4-1 | Gela Shekiladze (selvmål), Tore André Flo (2), Ole Gunnar Solskjær | |
20. mai | Jamaica | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 6-0 | Tore André Flo (2), Steffen Iversen, Øyvind Leonhardsen, Tore André Dahlum, Andreas Lund | |
30. mai | Georgia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-0 | Steffen Iversen | |
5. jun | Albania | Tirana | EM-kvalifisering | 2-1 | Steffen Iversen, Tore André Flo | |
18. aug | Litauen | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | Andreas Lund | |
4. sep | Hellas | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 1-0 | Øyvind Leonhardsen | |
8. sep | Slovenia | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | 4-0 | Rudi Istenic (selvmål), Steffen Iversen, Ole Gunnar Solskjær, Øyvind Leonhardsen | |
9. okt | Latvia | Riga | EM-kvalifisering | 2-1 | Ole Gunnar Solskjær, Tore André Flo | |
14. nov | Tyskland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-1 | ||
2000 | 31. jan | Island | La Manga | La Manga Cup | 0-0 | |
2. feb | Danmark | La Manga | La Manga Cup | 4-2 | Henning Berg (2), Andreas Lund (2) | |
4. feb | Sverige | La Manga | La Manga Cup | 1-1 | John Carew | |
23. feb | Tyrkia | Istanbul | Privatkamp | 2-0 | John Arne Riise, Roar Strand | |
29. mar | Sveits | Lugano | Privatkamp | 2-2 | Ståle Solbakken, Bent Skammelsrud (str.) | |
26. apr | Belgia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-2 | ||
27. mai | Slovakia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 2-0 | Ole Gunnar Solskjær (str.), Steffen Iversen | |
3. jun | Italia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 1-0 | John Carew | |
13. jun | Spania | Rotterdam | EM-sluttspill | 1-0 | Steffen Iversen | |
18. jun | Jugoslavia | Liège | EM-sluttspill | 0-1 | ||
21. jun | Slovenia | Arnhem | EM-sluttspill | 0-0 | ||
16. aug | Finland | Helsingfors | Privatkamp | 1-3 | Thorstein Helstad | |
2. sep | Armenia | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-0 | ||
7. okt | Wales | Cardiff | VM-kvalifisering | 1-1 | Thorstein Helstad | |
11. okt | Ukraina | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 0-1 | ||
2001 | 24. jan | Sør-Korea | Hong Kong | Privatkamp | 3-2 | Frode Johnsen (2), Thorstein Helstad |
27. jan | Hong Kong | Hong Kong | Privatkamp | 2-1 | Frode Johnsen, Thorstein Helstad | |
28. feb | Nord-Irland | Belfast | Privatkamp | 4-0 | Thorstein Helstad (2), John Carew, Ståle Stensaas | |
24. mar | Polen | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 2-3 | John Carew, Ole Gunnar Solskjær | |
28. mar | Hviterussland | Minsk | VM-kvalifisering | 1-2 | Ole Gunnar Solskjær | |
25. apr | Bulgaria | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp |
|
Øyvind Leonhardsen (2) | |
2. jun | Ukraina | Kiev | VM-kvalifisering | 0-0 | ||
6. jun | Hviterussland | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 1-1 | John Carew | |
15. aug | Tyrkia | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp |
|
Ole Gunnar Solskjær (str.) | |
1. sep | Polen | Chorzow | VM-kvalifisering | 0-3 | ||
5. sep | Wales | Oslo (Ullevaal stadion) | VM-kvalifisering | 3-2 | Ronny Johnsen, John Carew, Frode Johnsen | |
6. okt | Armenia | Yerevan | VM-kvalifisering | 4-1 | Bård Borgersen (2), John Carew (2) | |
2002 | 13. feb | Belgia | Brüssel | Privatkamp | 0-1 | |
27. mar | Tunisia | Tunis | Privatkamp | 0-0 | ||
17. apr | Sverige | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 0-0 | ||
14. mai | Japan | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | 3-0 | Henning Berg, Sigurd Rushfeldt, Ole Gunnar Solskjær | |
22. mai | Island | Bodø (Aspmyra stadion) | Privatkamp | 1-1 | Ole Gunnar Solskjær | |
21. aug | Nederland | Oslo (Ullevaal stadion) | Privatkamp | |||
7. sep | Danmark | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | |||
12. okt | Romania | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering | |||
16. okt | Bosnia-Herzegovina | Oslo (Ullevaal stadion) | EM-kvalifisering |